امروز سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
فارسی   English
تلفن 02144240323
شما اینجا هستید : صفحه اصلی  -> اخبار >
اخبار
درخواست ۱۷ نماینده مجلس آمریکا درباره اقلام دارویی ایران
۱۷ نماینده مذکور در این نامه از تأثیر تحریم‌های آمریکا بر دسترسی ایران به ویژه افرادی که از بیماری‌های مزمن، نادر و پیچیده رنج می‌برند، به دارو آن هم به واسطه تحریم‌های آمریکا ابراز نگرانی کردند.امضا کنندگان مذکور خواستار ایجاد تغییراتی در تحریم‌های مذکور از سوی منوچین شدند تا مردم ایران بتوانند به اقلام دارویی دسترسی داشته باشند.
ارسال کمک های دارویی و پزشکی ترکیه به سومالی
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «محمد یلماز» سفیر ترکیه در سومالی امروز در یک کنفرانس خبری اظهار داشت: یک فروند هواپیمای ترکیه حامل کمک های دارویی و پزشکی امروز یکشنبه در فرودگاه بین المللی موگادیشو به زمین نشست. وی گفت که هدف از ارسال این محموله، کمک به درمان مجروحان انفجار اخیر در موگادیشو پایتخت سومالی است. بنا بر اعلام سفیر ترکیه در سومالی، این محموله شامل ۲ تُن کمک های دارویی و پزشکی و ۱۲ پزشک متخصص در زمینه های مختلف است.  
از نگرانی اتمام ذخیره دارویی MPS تا پاسخ به ندادن بسته معیشتی به برخی خانوارها
حسین میرزایی سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی اعلام کرد.  از بین متقاضیانی که درخواست بسته حمایت معیشتی داشتند، دو میلیون و ۶۵۱ هزار نفر شرایط برخورداری از بسته را ندارند که از هفته آینده این امر به آنها اطلاع رسانی می‌شود و می‌توانند وارد سایت شده و علت عدم برخورداری از بسته را ببینند. وی با بیان اینکه از ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار درخواست یونیکی ثبت شده در کددستوری *۶۳۶۹#، در مجموع سه میلیون و ۷۰ هزار و ۵۳۱ نفر شرایط بررسی اطلاعات مالی شان را از سوی دولت پذیرفتند که اطلاعات آنها به صورت سیستمی بررسی شد.  
بزرگ‌ترین تولیدکنندگان دارویی کشور در البرز مستقرند
سورنا ستاری در مراسم امضای تفاهم‌نامه راه‌اندازی کارخانه نوآوری البرز که عصر امروز در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، با اشاره به ظرفیت‌های البرز در حوزه علمی و فناوری‌ اظهار داشت: سفرهای بسیاری به البرز دارم چرا که این استان یکی از بخش‌های مهم اکوسیستم اقتصاد دانش بنیان کشور است. وی با بیان اینکه البرز به واقع قطب علم و فناوری کشور است، افزود: این استان در حوزه‌های مختلف دارویی انسانی و حیوانات و بیوتک فعالیت‌های گسترده‌ای دارد و بزرگ‌ترین تولیدکنندگان دارویی کشور در البرز مستقرند.  معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه امید است طبق زمان‌بندی اعلام شده از سوی شهردار کرج و شورای اسلامی شهر  این امکان مهم در تابستان ۹۹ به بهره‌برداری برسد، بیان کرد: همتی که شهردار و شورای اسلامی شهر کرج در واگذاری زمین راه‌اندازی کارخانه نوآوری استان داشته، مسئولیت ما را دوچندان کرده است. وی با بیان اینکه این استان از ظرفیت‌های مختلفی برخوردار است، گفت: همراهی و هم‌افزایی موجود در البرز منجر به تسریع در توسعه اقتصاد دانش بنیان استان شده است.  
اولین محموله دارویی نیروی زمینی ارتش به منطقه سیل زده چابهار ارسال شد
امیر سرتیپ دوم پزشک بهزاد موذن با بیان اینکه به دستور فرمانده نیروی زمینی ارتش اولین محموله دارویی نیروی زمینی ارتش، به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال به منطقه سیل زده روستایی بخش نوبندیان چابهار ارسال شد، گفت: فرمانده نیروی زمینی ارتش در بازدید میدانی از منطقه سیل زده سیستان و بلوچستان یکی از نیاز‌های اولیه مردم را کمبود دارویی احساس کرد و بلافاصله دستور ارسال یکصد قلم داروی پر مصرف و خاص را به منطقه صادر کرد. وی با اشاره به اینکه در داروخانه ۲۹ فروردین نیروی زمینی ارتش تمامی دارو‌ها حتی دارو‌های خاص موجود است، افزود: پس از ابلاغ به داروخانه ۲۹ فروردین و برابر لیست دارو‌های درخواستی، تعداد یکصد قلم دارو به ارزش سیصد میلیون ریال بسته بندی و به تیپ ۱۸۸ زرهی زاهدان که در منطقه مستقر است ارسال شد تا در بیمارستان صحرایی مورد استفاده مردم عزیز و شریف سیل‌زده قرار گیرد.  
آدرس : تــهران ، خیابان ستارخان ، خیابان سازمان اب  ، خیابان حاجی پور امیر(پاک شمالی) ، نبش خیابان پردیس  ، پلاک ۱/۱ ، واحد ۳
تلفن تـماس: ۴۴۲۴۰۴۹۵- ۴۴۲۴۰۳۲۳ (۲۱.)

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به داروسازی بهار پایا می باشد .